Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
poniedziałek, 05 marca 2012
Wrocławski Dante

...wygląda tak. Dwa dni temu pisała o nim gazeta.

tu mieszka Dante:)


.

22:23, mala_forma , lektury
Link Komentarze (5) »
niedziela, 04 marca 2012
Sekret Eleonory

W listopadzie, w serii Mały Gutek, został wydany kolejny, czwarty już film - 'Sekret Eleonory'. Powinien spodobać się dużej grupie wielbicieli literatury dziecięcej i mam nadzieję, że również mojemu synowi, który właśnie odkrywa magię tzw. wciągających lektur...

Sekret Eleonory

Bohaterem jest mały Nataniel, który zniechęcony nauką czytania, nie traktuje książek jako zjawiska wartego uwagi. Niespodziewanie jednak stara ciotka pozostawia mu w spadku dziwną bibliotekę, w dodatku ma przejąć tajemniczo brzmiącą rolę Wielkiego Czytelnika. I jak to w bajkach bywa, pojawiają się kłopoty. Nataniel, wraz z ponad setką książkowych bohaterów, musi ochronić bibliotekę ciotki Eleonory przed chciwym sprzedawcą antyków.

Animacją od strony plastycznej zajęła się Rebecca Dautremer, o której kiedyś już wspominałam tutaj. Film bardzo mocno polecam (podobnie jak 'Sekret księgi z Kells', o którym również kiedyś wspominałam - tu).

I w podobnie książkowym klimacie, tymczasowo udostępniona w sieci, tegoroczna oskarowa animacja 'The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore'. Warto się pospieszyć z oglądaniem, podobno ma być dostępna przez bardzo krótki czas.

 

Sekret Eleonory
reżyser: Dominique Monfery
Mały Gutek, 2011


.

11:43, mala_forma , lektury
Link Komentarze (3) »
sobota, 03 marca 2012
Wiersze pod psem

Książka Wandy Chotomskiej z końca lat 50-tych. We współczesnym opracowaniu graficznym Bohdana Butenki. Aż prosi się o wznowienie:

Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.Wiersze pod psem.

 

Wiersze pod psem - Wanda Chotomska
Il. Bohdan Butenko
Nasza Księgarnia, 1959


.

03:32, mala_forma , lektury
Link Komentarze (7) »
czwartek, 01 marca 2012
Wszystko gra

Nieco spóźnione - jak wszystko tutaj ostatnio - gratulacje. Ale szczere i wielkie;) 'Wszystko gra' - z Wytwórni, pióra Anny Czerwińskiej-Rydel, w opracowaniu graficznym Marty Ignerskiej, zdobyło BolognaRagazzi Award 2012 w kategorii Non Fiction. Gratulujemy!

Wszystko gra.Wszystko gra.Wszystko gra.Wszystko gra.

Nagroda o której należy trąbić. Książka, którą należy obejrzeć. Koniecznie. Do tej pozycji jeszcze wrócimy, po nadciągającej klasowej wizycie w filharmonii (ciakawa jestem wrażeń armii siedmiolatków). Tymczasem zajrzeć do środka można na stronie ilustratorki

Przy okazji - dwie ciekawe rozmowy do przeczytania u Pani Zorro (tutaj i tu).

 

Wszystko gra
Anna Czerwińska-Rydel
Opracowanie graficzne: Marta Ignerska
Wytwórnia, 2011


.

22:02, mala_forma , lektury
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2012
W księgarni...

Film ostatnio pojawiał się w wielu miejscach w sieci, ale to nic nie szkodzi;)

Sean Ohlenkamp


.

23:01, mala_forma , lektury
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 60