Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
piątek, 23 września 2011
Kasztanki - Jan Sztaudynger, Adam Kilian

Kiedy komar z drzewa spadł,
rzekł: - Rozgniotłem sobą świat!

Kasztanki.Kasztanki.Kasztanki.Kasztanki.Kasztanki.Kasztanki.

Zbiór wierszy i fraszek - nie tylko jesiennych. Jednak tytuł kasztanowy :)

 

Kasztanki - Jan Sztaundynger
Il. Adam Kilian
Nasza Księgarnia, 1964


.

09:17, mala_forma , lektury
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 września 2011
Gratka dla małego niejadka

Dotąd nie byłam wielką fanką książek o jedzeniu. Raczej umiarkowaną. Jednak dania zostały tu zaserwowane w taki sposób, że Gratce Emilii Dziubak trudno się oprzeć. 

 Gratka dla małego niejadka.Gratka dla małego niejadka.Gratka dla małego niejadka

Przekąski, zupy, dania główne, desery, napoje - wszystko poukładane w kolejności, jak w klasycznej cegle kucharskiej. W zasadzie podoba mi się każdy centymetr kwadratowy książki, choć chyba ilustracje są tu najlepszym składnikiem. Po raz n-ty sprawdza się teza, że jedzeniem należy się bawić. I wiele wskazuje na to, że po lekturze kilkulatki wnikliwiej zamieszają w zupie, choć pewnie nie od razu zaprzyjaźnią się ze szpinakiem (śpiącym). Dla nas kalafior na zawsze już pozostanie owcą :)

Nie mogłam się zdecydować, czy pozwolić sześciolatkiowi malować w książce czy nie - zresztą sześciolatek esteta też nie mógł. Na szczęście Pani Marchewka posiada stronę internetową i tam wyżywaliśmy się artystycznie. Przy okazji - jeśli jeszcze nie posiada się książki, warto wziąć udział w marchewkowym konkursie.

 

Gratka dla małego niejadka
Emilia Dziubak
Albus, 2011


 

10:59, mala_forma , lektury
Link Komentarze (7) »
sobota, 17 września 2011
Wrocław, ulica Szewska

Uliczna galeria Szewska Pasja zaprasza na wystawę. Studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przekonują, że Szewska jest ulicą wyjątkową. Kilka plakatów, kilka spojrzeń, kilkanaście charakterystycznych elementów związanych z miejscem. Warto się tu przespacerować, szczególnie, jeśli się ma słabość do sztuki plakatowej.

plakat.plakat.plakat

I ciekawostka: na środkowym plakacie, autorstwa Agaty Szlachcic, przedstawiony został kot Dante, mieszkaniec Antykwariatu Naukowego przy Szewskiej 64. Urocze miejsce, uroczy kot, który zresztą wcale nie jest czarny...

 

Autorzy plakatów: Agnieszka Braun, Agata Szlachcic, Bogusława Trela, Marek Rybicki, Kamil Wójcik i Maciej Żuk.


.

10:02, mala_forma , lektury
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 września 2011
Pankot i Kotpan

Warto zapamiętać: w każdą sobotę, o godz. 8.50, w telewizyjnej Dwójce - solidna porcja kultury dla dzieci. 

W programie, między innymi, dwa księżycowe koty, teatr, książki, kultowe animacje, spotkania z artystami oraz ciekawskie dzieciaki. Więcej o kolejnych odcinkach najprawdopodobniej będzie można przeczytać tutaj i tu. Pierwszy już za nami - obejrzeliśmy i bardzo polubiliśmy. I polecamy!

I gratulujemy, Pani Zorro :)


 

16:23, mala_forma , lektury
Link Komentarze (5) »
czwartek, 01 września 2011
W szkole

.

Nie było łatwo - pierwszak do końca poważny i przejęty, rodzice rozklejeni do granic możliwości. Wychowawczyni wesoła i kolorowa - jej wściekle czerwona marynarka idealnie kontrastowała z galowymi strojami reszty towarzystwa.

 .

W klasie integracyjna zabawa 'co lubię najbardziej'. Sześciolatek zapytany o ulubiony film wypalił, że Gwiezdne Wojny. - 'Niech moc będzie z Wami' - usłyszał w odpowiedzi od wychowawczyni :)

.

Pierwsze pakowanie tornistra - niezbyt dużo, tylko piórnik i blok. Dość długo musiałam tłumaczyć, że przygotowanie drugiego śniadania wieczorem nie jest najlepszym pomysłem. I że na pewno zdążę to zrobić rano.

.

Do czytania przed snem ma być obowiązkowo coś o szkole. Pustka w głowie, ale przypadkowo wpadła mi w ręce Kinga Melanii Kapelusz. Trzy rozdziały i potrójny atak śmiechu. Idealna lektura na dzisiejszy wieczór.

.


 

23:58, mala_forma , lektury
Link Komentarze (14) »