Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
środa, 13 lipca 2011
Przeboje lata :)

Trudno uwierzyć, że gra ma prawie 3000 lat, a my dopiero teraz na nią trafiamy. Tangram jest na razie numerem jeden na liście naszych wakacyjnych ulubieńców.

I koniecznie, koniecznie trzeba jeszcze obejrzeć ten film :)

Tangram.Tangram.

Tangram, Granna


.

01:24, mala_forma , lektury
Link Komentarze (2) »
piątek, 08 lipca 2011
Obserwujemy ptaki

Leniwy, letnio-wakacyjny czas sprawił, że książkowo coraz bardziej wpadamy w nurt przyrodniczy. Liczne pobyty w plenerze, w zoo i w bibliotece powodują, że na półki trafia sporo fajnych tytułów. Ale przybyli też nowi mieszkańcy w domu - na oknie sześciolatka osiedliły się jaskółki oknówki. Pisklęta wyklują się lada chwila :)

Czytamy kilka zwierzęco-przyrodniczych książek na raz, ale ostatnio najczęściej - chyba też z racji nowych lokatorów - wracamy do ptasiej książki Andrzeja Kruszewicza:

O ptakach.gniazdo.

Choć nie wyczerpuje tematu, jest świetna dla początkującego ornitologa. W środku - znakomite zdjęcia i ilość informacji, która nie przytłoczyła średnio wprawnego czytelnika. Mam wrażenie, że książka powoli staje się samodzielną lekturą. 

Andrzej Kruszewicz dwa lata temu został dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, wcześniej prowadził tzw. 'Ptasi Azyl' - ośrodek leczenia dla poturbowanych, potrzebujacych ptaków. Podobno przydałoby się ładne logo dla 'Ptasiego Azylu'...

 

O ptakach
Andrzej Kruszewicz
Multico, 2010


13:23, mala_forma , lektury
Link Komentarze (7) »