Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
środa, 09 czerwca 2010
Interaktywny Plac Zabaw

Centrum Sztuki WRO po raz kolejny przygotowało fantastyczną, multimedialną wystawę dla dzieci. Są zabawy przestrzenno-dźwiękowe, są animacje przełożone z bębenkowych rytmów, malowanie świetlnymi mieczami, czarodziejsko-interaktywna gra, kino (i między innymi nasz ulubiony film Guzik - znamy go z antologii).

Instalacje, oprawa, atmosfera, zespół osób zaangażowanych w przygotowanie i prowadzenie wystawy - wszystko razem robi wrażenie. Jest bardzo ciekawie, twórczo, a dzieciaki szaleją, aż miło. Oczywiście wszystkiego można dotknąć, można narobić hałasu, zamoczyć ręce aż po łokcie. Nawet kawę mają dobrą :)

Do końca trwania wystawy, będzie to nasz ulubiony plac zabaw.

Centrum Sztuki WRO.Centrum Sztuki WRO.Centrum Sztuki WRO.Centrum Sztuki WRO.Plac zabaw.Centrum Sztuki WRO.

Autorzy i realizatorzy:
Dominika Sobolewska, Patrycja Mastej, Paweł Janicki, Zbigniew Kupisz, Aniela Lubieniecka.
 
Centrum Sztuki WRO - Wrocław, czynna do 15 lipca 2010.


 

01:42, mala_forma
Link Komentarze (10) »
wtorek, 08 czerwca 2010
Miasteczko

Z domkami przestrzennymi trochę pomagałam, ale samochodziki (wielkości mojego paznokcia), zostały ulepione przez dziecko samodzielnie. Przy okazji... trafiliśmy w końcu na dobrą plastelinę - prostokątną, firmy Astra. Polecam!

miasteczko.plastelina

by Alek, lat 5


 

06:35, mala_forma
Link Komentarze (4) »
niedziela, 06 czerwca 2010
Obywatele Kultury

1% na kulturę

Dwa tygodnie temu, na targach w PKiN, poproszono mnie o podpisanie petycji na rzecz zwiększenia nakładów finansowych na kulturę. Apel poparłam, petycję podpisałam.

"Obywatele Kultury to nieformalny i woluntarystyczny ruch obywatelski na rzecz zwiększenia nakładów na kulturę do co najmniej 1% budżetu państwa oraz zmiany zasad zarządzania i finansowania kultury. Pod apelem do Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie podpisało sie już ponad czterystu najwybitniejszych polskich twórców oraz instytucje kultury, stowarzyszenia i powstałe po Kongresie Kultury fora obywatelskie".

Dziś (dzięki blogowej pajęczynie) trafiłam na stronę Obywateli Kultury. Warto tam zajrzeć!

Petycję można podpisać >tutaj<.


 

01:30, mala_forma
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 czerwca 2010
Historia odnalezionej przyjaźni

Chłopiec i Pingwin jest już dostępny na DVD.

Oliver Jeffers opowiada niesamowite historie. Książka Chłopiec i Pingwin - pięknie wydana przez Wydawnictwo MAM, pomimo niezwykłej oszczędności w słowach, mocno porusza.

Alek odebrał książkę dosłownie: według niego Chłopiec w czapce chciał pomóc małemu Pingwinkowi odnaleźć dom. Ale się zaprzyjaźnili i chcieli razem trochę się pobawić. Proste! Dziecko koniecznie chciało wiedzieć, jakie bajki Chłopiec opowiadał w trakcie podróży. I o jakich "cudownych rzeczach" rozmawiali podczas powrotnej drogi z Bieguna Południowego... więc na koniec dopowiedzieliśmy sobie trochę różnych historii, starając się pozostać w klimacie książki.

Podczas lektury myślałam o moim Chłopcu. Zastanawiałam się, jak często ja sama jestem głucha na problemy pięciolatka i ile mam wspólnego z wielkim okrętem, ignorującym "cichutki głosik" Małego. W moim przypadku, szczególnie rozmowa z kaczką, wielki okręt i dwie ostatnie strony mocno zagrały na emocjach. Dlatego film wolałam najpierw obejrzeć sama - tym bardziej, że już po zwiastunie spodziewałam się, że jeszcze mocniej przemówi, niż książka.

Książka jest wyjątkowa. Zresztą film również. Zachęcam, aby bliżej przyjrzeć się pracy autora. W internecie jest kilka ciekawych wywiadów z podglądem do jego pracowni.

W sprzedaży pojawiła się książka, pakiet książka/DVD oraz odzielnie wydany film. Polecam oczywiście pakiet!

Chłopiec i Pingwin
Oliver Jeffers
Wydawnictwo MAM, 2010



13:30, mala_forma
Link Komentarze (2) »