Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
sobota, 04 maja 2013
Czy książce potrzebne są słowa?

Katedra Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu zaprasza na niecodzienne spotkanie z Pawłem Pawlakiem:

 Paweł Pawlak.Paweł Pawlak

Paweł Pawlak tak mówi o spotkaniach:

wykład I

planuję prezentację wybranych książek: tych zaprojektowanych i zilustrowanych przeze mnie, tych, przy których powstawaniu brałem udział, oraz tych, przy których powstawaniu udziału nie brałem, ale które powstawały tuż obok mnie (czyli książek Ewy Kozyry-Pawlak); wśród prezentowanych projektów pojawią się też te, które nie zostały jeszcze wydane. Przy okazji tej prezentacji chciałbym przedstawić metody pracy projektanta-ilustratora i wybrane aspekty procesu konstruowania koncepcji książki, tworzenia ilustracji oraz innych elementów składających się na formę plastyczną książki.

wykład II

mam zamiar przedstawić przygotowany z punktu widzenia grafika, subiektywny przegląd książek ilustratorów polskich i zagranicznych, książek komunikujących się przede wszystkim formą i obrazem. Tu również, wśród prezentowanych projektów książkowych polskich artystów, pojawi się jeden jeszcze nieopublikowany. Ze szczególnym uwzględnieniem chciałbym w tej prezentacji potraktować te książki, w których narracja, opowieść czy idea przewodnia przedstawione są bez użycia tekstu; książki, które próbują wyzwolić się od słów (...)

TERMINY:

wykłady /otwarte/:

wykład I, poniedziałek, 6 maja, godz.15.00 – 18.00

wykład II, wtorek, 7 maja, godz.15.00 – 18.00

MIEJSCE

Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności

Wrocław, ul. Traugutta 19/21

Sala Audytoryjna (IV piętro – wejście nr 410; V piętro – wejście nr 518)

 

Zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie przy jeszcze bardziej niezwykłych książkach. Już w najbliższy poniedziałek:)


.

05:00, mala_forma , lektury
Link Dodaj komentarz »