Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
poniedziałek, 23 marca 2009
Pippi - cd.

Młody nadal chce czytać o Pippi, więc wypożyczyliśmy z biblioteki kolejną książkę. Tym razem jest to już ta "właściwa", dłuższa. Ponieważ trochę przy niej posiedzimy, zrobiliśmy teatrzyk. Teraz codziennie czytam jeden rozdział, a potem mam przedstawienie :)

teatrzyk koń teatrzyk2

Pippi, Tommy, Annika i koń.


20:17, mala_forma , lektury
Link Komentarze (3) »
niedziela, 22 marca 2009
Nusia i wilki

Do książki robiliśmy dwa podejścia. Pół roku temu, niestety, nie porwała. Dwa dni temu Młody mało nie wypadł z łóżka z wrażenia. Fakt, "kłapałam paszczą", próbując uruchomić marne zalążki zdolności aktorskich, ale warto było. Tak wielkie i zdziwione oczy widziałam tylko kilka razy do tej pory... :-)

Nusia chodzi do przedszkola i boi się niektórych rzeczy. Być może boi się trochę częściej, niż średnio odważny kilkulatek. Kiedy gubi sie w lesie, spotyka chętne do zabawy wilki. Gotuje im zupę z "błocka" (ostatnio modne słowo w książeczkach dla dzieci, gdzie jeszcze się pojawiło?), próbuje pomóc w chwili kłopotu. Moje (dość strachliwe) dziecko po zakończonej lekturze wykrzyknęło: "mama, ona już się nie boi i weszła na dach".

Nusia

Nusia i wilki
Pija Lindenbaum
Zakamarki, 2007


09:37, mala_forma , lektury
Link Komentarze (2) »
czwartek, 12 marca 2009
Kartka z ogródka

kartka katka

Posadziliśmy we wrześniu, wyrosły teraz :-) 


09:36, mala_forma , lektury
Link Komentarze (2) »
sobota, 07 marca 2009
Rozśmieszanki, rozmyślanki...

Przeurocza płyta z wierszykami Danuty Wawiłow. Nie ma tu suchej recytacji, każdy wierszyk jest jakby oddzielną opowieścią, podszytą delikatnym podkładem muzycznym. Nagrania mają bardzo fajny klimat, bardzo różnią się od innych płyt, które posiadamy.

Młody wcześniej znał tylko pojedyncze wierszyki autorki. Często czytaliśmy Daktyle z serii Poczytaj mi Mamo, znamy też piosenkę Moja siostra królewna, ale nigdy nie mieliśmy większego zbiorku z utworami. Mam wrażenie, że niewiele brakowało, a urocze, przewrotne wierszyki Pani Wawiłow mogłyby nam umknąć.

Młody najbardziej lubi wierszyk "Dama i prosię", ja najbardziej nie lubię wierszyka "Kajtek bez majtek i Wojtek bez portek". Wiem na 100%, że w najbardziej nieodpowiednim momencie, Młody pochwali się znajomością drugiego utworu.

Rozśmieszanki

Czytają Jerzy i Maciej Stuhr oraz Edyta Jungowska. Oprawę muzyczną przygotował Maciej Mulawa.

Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki
tekst Danuta Wawiłow
Buka, 2007


11:20, mala_forma , lektury
Link Komentarze (3) »
czwartek, 05 marca 2009
Kot i mysz

Jest to jedna z tych zabawek, które będą rosły razem z dzieckiem. Zresztą gra nie jest przeznaczona tylko dla dzieci, wciągnie każdego :)

Zasady są bardzo proste. Kilka zwierzaków i przedmiotów, w zależności od zadania i poziomu trudności, musi się spotkać lub nie. Oczywiście każda droga musi "gdzieś" prowadzić i nie może się nagle urywać. Kot musi dotrzeć do szarej myszy, mysz musi dotrzeć do śmietnika i sera, ale oboje nie mogą spotkać się z małym psem. Proste? Tak tylko się wydaje... Kilku plansz do tej pory nie ułożyłam, choć robiłam już kilka podejść.

Młodemu idzie całkiem nieźle, pierwszego dnia sam rozwiązał trzy zadania. Ponieważ lubi układanki logiczne, gra jest dość często w użyciu.

Gra jest bardzo starannie wykonana, jest poręczna, niezniszczalna (wszystkie elementy są plastikowe) i szybko się nie nudzi. Dodatkowo grafika jest przyjazna nawet dla kilkulatków. Gra prawie idealna :)

Kot i musz

Kot i mysz
Granna, 2008


21:41, mala_forma , lektury
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2