Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
wtorek, 22 grudnia 2009
Wesołych Świąt

Życzymy udanych Świąt wszystkim zaglądającym tutaj :-) Ciepłej atmosfery w gronie najbliższych, kilku dni spędzonych bez pośpiechu.

A pod choinką niech znajdą się niespodzianki nie tylko książkowe :-)

choinka.choinka choinka.choinka choinka.choinka

 


 

23:47, mala_forma
Link Komentarze (5) »
Simply Kids

Trafiłam na dość fajny, czteroczęściowy album - na dwóch płytach są angielskie piosenki dla dzieci, jedna płyta jest - moim zdaniem - z piosenkami dla rodziców (wczoraj towarzyszyła mi do godziny 5.30 nad ranem podczas pakowania prezentów :-) i ostatnia z opowiadaniami dla dzieci bardziej wyrobionymi językowo.

Jest tu dużo staroci, niektórych piosenek nie posądzałam o to, że można je podciągnąć pod świąteczne :-)

Simply

Polecam jeszcze inną pozycję z tej serii - Simply Kids, doskonałą dla dzieci zaczynających naukę angielskiego. Są to nagrania najbardziej znanych wyliczanek i bardzo prostych piosenek. Dostępne sa dwa wydania - na dwóch i na czterech płytach (my posiadamy na dwóch, w rozszerzonym wydaniu jest chyba więcej opowiadań).


 

21:27, mala_forma
Link Komentarze (2) »
Świąteczne lektury

A właściwie jedna lektura. Prawie pięciolatek odmówił czytania czegokolwiek innego, niż Boże Narodzenie w Kisielicach Małych. Pewnego dnia spojrzał na półkę ze świątecznymi pozycjami i stwierdził, że książek dla maluchów nie będzie czytał. Tak po prostu.

Za to o Świętach w Kisielicach czyta niezależnie ze mną i z tatą. Mam wrażenie, że babcia Antonina i dziadek Antoni powoli stają się realnymi osobami.

Książka bardzo mi się podoba. Jest nieprzegadana, napisana z poczuciem humoru. Doskonale wprowadza w nastrój przedświąteczny.

Boże Narodzenie

W książce jest fantastyczny przepis na ekspresowe pierniczki, ale trzeba dosypać odrobinę więcej proszku do pieczenia.

Boże Narodzenie w Kisielicach Małych - Joanna Krzyżanek
Il. Marcin Ciseł
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz, 200811:54, mala_forma
Link Komentarze (1) »
środa, 16 grudnia 2009
Pierniczki

Długo mogłabym opisywać bałagan, który od dwóch dni mam w kuchni. Wczoraj pieczenie, dziś dekorowanie pierwszej partii. Najgorsze jest to, że połowa upieczonych pierniczków została pożarta podczas pracy. Jutro czeka mnie wyrabianie kolejnej porcji ciasta...

pierniki

Jeśli ktoś mi powie, co zrobić, aby były odrobinę bardziej miękkie, będę bardzo wdzięczna. Mam zamiar dosypać ciut więcej proszku do pieczenia, wałkować na grubszy placek i krócej piec. Dobrze myślę?


 

22:13, mala_forma , lektury
Link Komentarze (8) »
piątek, 11 grudnia 2009
Wow! Ilustrowana encyklopedia wszystkiego

Zdecydowanie jest to najlepsza encyklopedia dla dzieci, jaką do tej pory widziałam (nie licząc serii Patrzę, Podziwam, Poznaję). Książkę kupiłam dla prawie pięciolatka, ale treściowo oceniam, że będzie pasowała dla dzieci w wieku podstawówkowym. Do środka można zajrzeć tu (klik), i tu (choć te strony, niestety, nie są reprezentatywne dla całej pozycji).

wow

Unikalność książki kryje się w sposobie ilustrowania. Każdy temat omówiony został zaledwie na dwóch stronach, a ilustracja i tekst są postawione na równorzędnej pozycji. Zagadnienia przedstawione są z pomysłem, i tak, na przykład, układy wewnętrzne w organizmie człowieka pokazane są jako... robótki szydełkowe. Jest pięknie wydziergany mózg, układ odechowy, trawienny, moczowy... Wszystko wygląda bardzo realistycznie, tyle tylko, że wykonane jest z włóczki.

Takich zaskakujących ilustracji jest wiele - zasady zdrowego odżywiania przedstawiono na przykładzie piramidy z kart, można obejrzeć cykle życiowe zwiarząt, porównać jajka składane przez różne gatunki ptaków. Dinozaury przedstawiono na znaczkach pocztowych, a temat grawitacji jako... spadające jabłka.

Jest mnóstwo zdjęć, plansz porównawczych, ciekawostek. Mam wrażenie, że książka będzie nam służyła bardzo długo. Czekam na polskie wydania pozostałych tomów serii - encyklopedii o Ziemi i zwierzętach.

Polecam, warto do niej zajrzeć w księgarni.

 

Wow! Ilustrowana encyklopedia wszystkiego.
National Geographic, 2009


 

12:00, mala_forma
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2