Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
sobota, 29 listopada 2008
Gdy zapada mrok - Richard Fowler

Jeśli pominie się aspekt literacko-treściowy, może być doskonała zabawa z teatrem cieni. Od kilku dni obowiązkowa lektura Młodego przed zaśnięciem. Być może jedyna książka dla dzieci, którą można "czytać" po ciemku:)

Zaledwie kilka stron, ale bardzo pomysłowych i nastrojowych. W komplecie jest również latarka na sznurku. Czarownica, kot, sowa, jadący samochód... Statek przepływający obok latarni morskiej... Młody wymyśla coraz bardziej pokrętne historyjki. Uwielbiam to!

cienie

Gdy zapada mrok
Teatrzyk cieni - Richard Fowler
Book House, 2008


08:34, mala_forma , lektury
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 listopada 2008
Stare animacje

Antologię kupiłam dość dawno. Nie przypuszczałam, że stare kreskówki będą w stanie poruszyć Młodego. Nie jest to jednak płyta, którą bezkrytycznie można włączyć dziecku w dowolnym wieku i wyjść z pokoju. Pewne filmy omijamy, inne wałkujemy bez końca. Cieszę się, że jeszcze nie wyrośliśmy z piesków w kratkę i innych słoni Dominików...

Antologia


23:04, mala_forma , lektury
Link Komentarze (3) »
środa, 12 listopada 2008
Agnieszka opowiada bajkę - Joanna Papuzińska

Dwa tygodnie choroby, dwa tygodnie siedzenia w domu. Powiało nudą, więc zaczęliśmy robić papierowy teatrzyk. Na razie jest tylko scena. Ponieważ dziecko jest bardzo niecierpliwe, na szybko powstał teatrzyk cieni. Wybrałam jedną z książeczek z serii "Poczytaj mi Mamo". 

"Agnieszka opowiada bajkę" - przewrotna, ale ciepła historyjka. Młody bardzo szybko zapamiętał treść i mnóstwo szczegółów. Zresztą świetnie "gra" rolę głównego bohatera - kotka szukającego mamy :)

Agnieszka opowiada bajkę gra_cieni gra cieni gra cieni 

Ze względów technicznych teatr cieni w negatywie :)

Agnieszka opowiada bajkę - Joanna Papuzińska
Il. A. Stylo-Ginter
Nasza Księgarnia, 1983


23:26, mala_forma , lektury
Link Komentarze (2) »
niedziela, 09 listopada 2008
Binta tańczy - Eva Susso, Benjamin Chaud

Książka służy nam głównie do wygłupów. Mało tekstu, ilustracje takie, że nie wpadam w kompleksy widząc książkową mamę. Trochę wyrazów dźwiękonaśladowczych, które zresztą wcale nie są takie łatwe do powtórzenia. Odkąd mamy ten tytuł, w zasięgu ręki stoi mały bęben - Młody często wykorzystuje go podczas lektury...

Binta tańczy Binta tańczy 

Binta tańczy - Eva Susso
Il. Benjamin Chaud
Zakamarki, 2008


01:33, mala_forma , lektury
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 listopada 2008
O wędrowaniu przy zasypianiu - Iwona Chmielewska

Piękna książka obrazowa. Młody prawie codziennie wyciąga ją o różnych porach dnia (niekoniecznie wieczorem).

Jest to pierwsza książką, którą zna na pamięć. Ostatnio zapytał tatę, czy chce, aby mu przeczytać o wędrujących paluszkach... i bezbłędnie "przeczytał". Nawet bardzo rzeczowo wytłumaczył co to jest horyzont, gdyby przypadkiem tata nie wiedział :)

Bardzo mnie cieszy, że pomimo niespełna czterech lat, jest wrażliwy na tego typu opowieści. Muszę postarać się o drugi egzemplarz, bo ten już wkrótce będzie mocno wymęczony.

O wędrowaniu...

O wędrowaniu przy zasypianiu
Iwona Chmielewska
Hokus-Pokus, 2006


14:26, mala_forma , lektury
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2