Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
poniedziałek, 25 lutego 2013
Książkowa uczta z Iwoną Chmielewską

W pierwszych dniach marca Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu będzie gościła Iwonę Chmielewską. Wydarzenia nie można przegapić, tym bardziej, że wykłady odbędą się w czterech odsłonach. Zapowiada się długie, niespieszne, książkowe biesiadowanie...

Iwona Chmielewska.Iwona Chmielewska

Iwona Chmielewska o wykładach:

„Ponieważ nie jestem badaczką książek obrazkowych a tylko ich wielbicielką więc proponuję autorski program wykładów wraz z subiektywnym i nie naukowym komentarzem. Prezentować będę szczególnie ważne dla mnie książki z całego świata jakie od lat zbieram, ważne głównie z powodu ich przesłania i spójnej koncepcji artystycznej. Będziemy oglądać, czytać i analizować najlepsze przykłady obrazowania tekstów, poezji wizualnej, będziemy rozpoznawać metafory i odgadywać zawarte w obrazach i tekstach znaczenia. Tematy jakie szczególnie mnie interesują to: zaangażowanie społeczne w książkach dla dzieci jako odpowiednik sztuki krytycznej dla dorosłych, popularyzacja sztuki w książkach dla dzieci, książki „na całe życie” przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dwa wykłady poświęcę swoim książkom autorskim. Opowiem o swoich własnych metodach wypracowanych przez lata praktyki, o kulisach powstawania moich książek, drogach dochodzenia do ich ostatecznego kształtu, o dylematach i wątpliwościach, które mi nieustannie towarzyszą. Odpowiem na każde pytanie dotyczące mojej twórczości.

Mam nadzieję, ze program ten będzie dla Państwa inspirujący i będziemy się również dobrze bawić."



Warsztaty i wykłady - 4.III – 8.III

Katedra Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

TERMINY WYKŁADÓW

poniedziałek 4 marca  - godz.15.30–18.30

wtorek 5 marca - godz.15.00–18.00

środa 6 marca –  godz.15.00–18.00

czwartek 7 marca – godz.15.00–18.00

MIEJSCE

Centrum Sztuk Użytkowych, Centrum Innowacyjności, Wrocław, ulica Traugutta 19/21, Sala Audytoryjna (IV piętro – wejście nr 410; V piętro – wejście nr 518)

 

Z zaproszenia:

W imieniu  Autorki oraz organizatora – Katedry Projektowania Graficznego na ASP we Wrocławiu serdecznie zapraszam i szczerze zachęcam do wzięcia udziału w przygotowanych przez Iwonę Chmielewską prezentacjach. Miałam przyjemność obserwować wykłady prowadzone przez tę charyzmatyczną ilustratorkę i jestem przekonana, że osoby, które nas odwiedzą przeżyją wspaniałe spotkanie z niezwykłą Autorką i pięknymi książkami.

Magdalena Wosik,
Kierownik Katedry Projektowania Graficznego



Dziękuję za zaproszenie. Informację o tych niecodziennych spotkaniach przesyłam dalej w świat...

 




22:22, mala_forma , lektury
Link Komentarze (2) »