Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
sobota, 30 stycznia 2010
Witaminy

Nie wiedziałam, że zimą rzeżucha tak szybko rośnie. Po pięciu dniach od posiania wygląda tak:

zielenina

Gdzie ta wiosna?


 

13:39, mala_forma
Link Komentarze (5) »
czwartek, 28 stycznia 2010
Będzie bal!

Jutro w przedszkolu bal karnawałowy. Przez ostatni miesiąc koncepcja stroju zmieniała się średnio co kilka dni. Ostatecznie miał być Sindbad, ale w momencie kiedy zdobyłam wszystkie potrzebne materiały i zaczęłam szyć turban, usłyszałam: "będę kucharzem!".

W sumie dobrze :) Mamy spory problem z jedzeniem, więc po balu strój przyda się do użytku w kuchni. A mały Linguini pomocnikiem jest całkiem niezłym (do tego specjalistą od sosów :)

kostium.kostium.kostium.

Materiały zostały kupione w IKEA - są niedrogie i mają odpowiednią sztywność. Całość pozszywała babcia, dla mnie pozostała do zrobienia filcowa zawartość koszyczka (inspiracja znaleziona na ulubionych blogach).

Dziecko tak mocno weszło w rolę kucharza, że ostatnio na dobranoc czytamy... książkę kucharską Pani Knedelek.


 

13:11, mala_forma
Link Komentarze (4) »
Matematycznie

Prawdopodobnie jest to ostatnia chwila, aby zdobyć matematyczne książki Fiony Watt (autorki udanych pozycji o technikach plastycznych dla dzieci). Pierwszej części szukałam dobre pół roku, a teraz, dzięki zaangażowaniu rodziny, mam aż trzy egzemplarze (tylko nie wiem po co :-)

matematyka

Co prawda mam dziecko, które zwykle ignoruje wszelkie zeszyty ćwiczeń, ale w tym przypadku jest inaczej. Te spodobały się najpierw dziecku, potem mnie. Mam tylko zastrzeżenia odnośnie trudności zadań - liczyłam, że książki będą na bardziej zróżnicowanym poziomie. Ale daję wielki plus za naklejki, które są dużym ułatwieniem dla niepiszących jeszcze dzieci.


 

12:37, mala_forma , lektury
Link Komentarze (4) »
piątek, 08 stycznia 2010
Książki i DVD

Przez przypadek trafiłam na ciekawe wydania książek po angielsku z animacjami DVD (wydawnictwo Walker Books). Na razie wydanych zostało kilkanaście tytułów. Dziś oglądaliśmy misia Sama - bardzo mocno polecam!

książka + dvd.książka + dvd książka + dvd.książka + dvd


 

01:31, mala_forma
Link Komentarze (9) »
czwartek, 07 stycznia 2010
Biblioteka

Od kilku dni w pokoju dziecka wisi nowy kalendarz z Panem Kuleczką. Dzięki bardzo miłym paniom z wydawnictwa Media Rodzina, w tym roku mamy solidny zapas naklejek "grzeczności" (grzeczne dziecko wieczorem nakleja naklejkę w kalendarzu, a niegrzeczne nie).

Wczoraj natomiast kupiłam w kiosku nowy Świerszczyk...

Już kilka razy zachwycałam się na blogu ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Postaciami, kolorami, poczuciem humoru, dodatkową treścią przemycaną dla uważnych. Wymieniać mogę długo.

Warto bardziej dokładnie przyjrzeć się ilustracjom, na przykład, w jaki sposób przedstawiane są... książki:

Kalendarz.Kalendarz Świerszczyk.Świerszczyk

Na styczniowej stronie Kalendarza 2010 Pan Kuleczka z ferajną buszują w bibliotece - Katastrofa wyciąga jakieś tomisko, Pan Kuleczka siedzi przygarbiony na mikro-stołeczku z Kubusiem Puchatkiem z dłoni. Pypeć z naprzeciwka przygląda się okładce, mucha Bzyk-Bzyk zza pleców Pana Kuleczki. Atmosfera dokładnie taka sama, jak podczas prawdziwej wizyty w bibliotece z dzieckiem.

Na kolejnej stronie kalendarza jest jeszcze Katastrofa z pirackim tomem z serii Patrzę, podziwiam, poznaję (cudna!), a na marcowej - bohaterowie na wystawie (chyba?) w galerii Sto Pociech. Przyznaję, że wyciągnęłam wszystkie tomiska Pana Kuleczki, aby bardziej wnikliwie przyjrzeć się domowej biblioteczce (mają imponującą kolekcję pewnej serii, którą my też bardzo lubimy). Jeśli kiedyś będę miała dużo pieniędzy, to kupię sobie to (klik :-)

W styczniowym numerze Świerszczyka jest jeszcze inna biblioteczka wymalowana przez Elżbietę Wasiuczyńską. Breloczek w stroju kąpielowym i ogryzek jabłka rozłożyły mnie na łopatki - jakieś trzy dni temu, podobnie wyglądający ogryzek znalazłam przy świątecznych książkach w pokoju Alka :)

 

Kalendarz Pan Kuleczka 2010
Il. Elżbieta Wasiuczyńska
Media Rodzina, 2009 (zdjęcia 1, 2)
 
Świerszczyk nr 1/2010
Il. Elżbieta Wasiuczyńska
Nowa Era (zdjęcia 3, 4)


 

18:12, mala_forma
Link Komentarze (4) »