Kategorie: Wszystkie | lektury
RSS
środa, 28 stycznia 2009
Świat matematyki 3+

Młody wyjątkowo odporny jeśli chodzi o cyferki. Nie znosi liczenia. Nawet w "niewinnych" zabawach węszy podstęp i często pyta: ale nie będziesz liczyć? Nie wiem skąd to się wzięło, nigdy specjalnie nie naciskałam. Książka z pewnością nie rozwiąże problemu, ale...

Pokazałam książkę. Przez sekundę widziałam "ten" błysk w oku (książka ma solidne gabaryty i z daleka widać, że jest czymś napakowana). Otworzył na pierwszej stronie. Zobaczył wymalowane cyfry, zamknął i stwierdził, że jej nie chce. Zaczęłam więc sama oglądać. Po kilku sekundach siedział obok i oglądał ze mną. A w książce na każdej stronie niespodzianki, które nawet mnie zaskakiwały. Młody szczególnie mocno upatrzył sobie wierszyk z żabami wskakującymi do wody (nauka liczenia do 10, ale od tyłu). Teraz średnio dwa razy na godzinę muszę recytować wierszyk, za każdym razem trzeba go wyklepać 10 razy.

Gdyby ktoś chciał kupić - jest w Centrum Taniej Książki. I niestety chyba tylko tam, bo nakład już dawno wyczerpany. Jest jeszcze podobno druga część, dla dzieci powyżej 5 roku życia. Ale nikt jej nigdy nie widział.

Świat matematyki 3+ Świat matematyki 3+


22:15, mala_forma , lektury
Link Komentarze (6) »